Mandeļu piens ar datelēm un kanēli

Ja ir alerģija pret govs pienu, mandeļu piens ir vēl viens alternatīva. To ļoti labi var pagatavot mājas apstākļos. Mandeļu piens nesatur holesterolu un laktozi. Labs un veselīgs piena aizvietotājs pie brokastu pārslām un receptēs, kur nepieciešams piens. Mandeļu pienu gatavo no mērcētām mandelēm un kvalitatīva ūdens attiecībā 1:4. Identiski gatavo Brazīlijas riekstu, valriekstu, lazdu riekstu, Indijas riekstu pienu. Pirms piens gatavošanas rieksti ir jāmērcē. Vislabāk atstāt mērcēties uz nakti. Riekstu pieni labi garšo ar brokastu pārslām, tos var lietot kokteiļos vai tā sauktajos smūzijos (smoothie). Riekstu pienu var saldināt ar dabīgajiem saldinātājiem: medu, datelēm, agaves sīrupu…

Sastāvdaļas:

1 glāze (aptuveni 100 g) mērcētu mandeļu
1 litrs dzeramā ūdens
2-4 dateles
1 tējkarote kanēļa

Pagatavošana: 

Visas sastāvdaļas liek blenderī un un maļ aptuveni 3 minūtes. Bez šaubām ar jaudīgāku blenderi var samalt ātrāk un smalkāk.

Ja ir vēlēšanās, pienu var izkāst caur dubultu marli vai sietiņu un biezumus apēst ar brokastu pārslām,tos var pievienot riekstu cepumu mīklas masai, var apēst ar rozīnēm vai pievienot riekstu siera masai. Ja riekstu pienu lieto brokastu pārslām, var arī nekāst. Riekstu mazās daļiņas piešķirs vēl papildu garšu buķeti. :)

Gatavs lietošanai! :)

 


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir apzīmēti ar *