Dārzeņu krēmzupas

Krēmzupas ir varen gardas un ātri pagatavojamas. Tur nevajag daudz laika, iespējamas tik dažādas variācijas gan garšas, gan krāsu ziņā. Uzskaitīšu aptuveni to, ko izmantoju savās krēmzupās, bet noteikti nelieku visu uzskaitīto saralstu. Tas būtu par traku. 😀 Kartupeļus lieku vienmēr, pārējos dārzeņus dažādās kombinācijās.

Iespējamās sastāvdaļas (kas nu tajā brīdi ledusskapī vai pagrabā ir):

ūdens (cik daudz nu tās zupas grib)
Rapunzel dārzeņu buljons
2-4 vidēji kartupeļi
burkāni
ziedkāposti
brokoļi
kāļi
2-3 kubiņi saldētu spinātu
200g Indijas vai Turcijas lēcu
pētersīļi vai dilles
2-3 ēdamkarotes kausētā siera (var likt arī visu iepakojumu) vai 100g  saldā krējuma, vai 100-200g Philadelphia siera (nu tas jau atkal, cik treknu grib)

Pagatavošana:

Uzvāru tik daudz ūdeni, cik tās zupiņas gribas, pievienoju buljona kubiņu. Ja vairāk ūdens, tad pielieku 2 buljona kubiņus.

Nomizoju un sagriežu burkānus, kartupeļus, kāļus vidēji lielos gabaliņos. Lieku katlā ar buljonu, pievienoju sadalītus ziedkāpostus. Noskaloju lēcas un arī katlā iekšā. Vāru tik ilgi, līdz kartupeļi teju mīksti, pievienoju rozetēs sadalītus brokoļus un vāru 1 min. Tad brokoļi nav pārāk mīksti.

Bez šaubām dārzeņus un tos daudzumu variēju. Ja ir vairāk burkānu, tad zupa būs skaisti dzeltena. Ja vāra kartupeļus un ziedkāpostus, būs mazliet bālgana. Ja vāra kartupeļu – brokoļu zupu, būs gaiši zaļgana. :) Varētu mēģināt arī bieti, lai zupa sanāk sārtāka. Bieti zupās sagriežu mazākos gabaliņos un lieku katlā kopā ar kartupeļiem.

Kad dārzeņi gatavi, tad blenderī iekšā. Tā kā man garšo siers, tad dažreiz pirms blenderēšanas pievienoju kausēto sieru. Var likt klāt saldo krējumu. Ja grib pagatavot dārzeņu – siera krēmzupu, dārzeņiemvar pieblenderēt 100 – 200g Philadelphia siera.

Lai zupa būtu “krāsaināka”, tad blenderēju pa daļām. Pirmo krūzi sablenderēju gatavos dārzeņus ar buljonu un izleju bļodā, bet otrajā krūzē dārzeņiem un buljonam pievienoju saldētu spinātu kubiņus vai pētersīļus. Tad otrais blenderējums sanāk zaļš. To leju klāt bļodā pie pirmā, bet cenšos tā “rakstiem” , lai sanāk tādas kā saliņas vai abstrakts zīmējums. Izskatās forši un garšīgi. :)

Ar ko pasniegt? Pasniedzu ar maizes radziņu, bageti, tostētu maizi, …. nu jebkuru maizi, kas garšo. Zupā var iebērt kādu grauzdiņu. :)

 


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir apzīmēti ar *